KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
oskarżenie
Ks. CZESŁAW MACIASZEK
Ks. WŁADYSŁAW KRAWCZYK
Ks. PIOTR SKURA
REAKCJA DIECEZJI PŁOCKIEJ
REAKCJA WATYKANU
UKRYWAJĄ KS. PEDOFILÓW
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
linki
RUCH OFIAR KSIĘŻY
 

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

FAKTY I MITY

22 marca 2007, Nr.11(367)

Wiktoria Ziemińska [FiM] -  Wiatr z Zachodu. Ruch Ofiar Księży Pedofilów.

Skandal z molestowaniem kleryków w seminarium płockim...

 

 

WIKTORIA ZIEMOŃSKA [FIM] - wIATR Z ZACHODU. Co wydarzyło się w zakroczymiu?

Nasz Komentarz

 

Zadzwoniła do mnie Pani redaktor Wiktoria Ziemińska z FiM. Nie byłem pewny czy to tych samych "faktów i mitów" które wytropiły na Ukrainie ukrywającego się księdza pedofila. Okazało się, że tak. Mogłem więc już być pewny że moje wypowiedzi nie zostaną użyte w sposób który by "malował" mnie jako głupka czy oszołoma który na stare lata bzdury opowiada.
Rozmowa trwała dość długo i pewnie potrwałaby dłużej, gdyby nie fakt ,że na drugiej linii czekała na moje kilka zdań TVN24. Niezwykle rzeczowa i bardzo miła rozmowa z Panią Wiktorią zakończyła się obietnicą z mojej strony bliższej współpracy z FiM.

Następnego dnia w rozmowie z jednym z moich znajomych w Polsce, nadmieniłem o udzieleniu wywiadu dla FiM. No tak... usłyszałem z drugiej strony ,ale przecież oni są "antyklerykalni" i ja ich nie czytam... o tak?, to skąd wiesz że są antyklerykalni, skoro ich nie czytasz? I jakie to ma znaczenie dla naszej sprawy?. Jak do tej pory katolickie media nie poprosiły mnie o rozmowę . Jak więc powiadomić ofiary o powstawaniu naszej organizacji? --zapytałem. No wiesz... może inaczej, czytam ale nie afiszuję się tym. Przerwałem jego stękania prosząc o powiadomienie innych o artykule, jaki miał się już wkrótce ukazać w Faktach i Mitach.
Zastanawiałem się po tym przez długą chwilę, dlaczego do niektórych ludzi nie dociera fakt, że w demokratycznym społeczeństwie wymagana jest reprezentacja i akceptacja wielu różnych poglądów na te same tematy. Bo przecież jest to jeden z tych czynników ,które powodują zdrowy rozwój tego społeczeństwa. Nikogo więc, nie powinno dziwić że na określony temat media o różnych orientacjach wyrażają różne opinie. Jest też niezmiernie ważne, aby głos mniejszości mógł być słyszany i brany pod uwagę. To bardzo dobrze, że w "katolickiej" jak to się określa Polsce, taki tygodnik jak Fakty i Mity może oficjalnie prowadzić swoją działalność. A to jak jest określany nie ma znaczenia. Liczy się fakt, że jest czytany.

Artykuł Pani Wiktorii był uczciwie napisany i zawierał jedynie to o czym rozmawialiśmy. Pojawił się jednak błąd w nazwie kościoła. W Zakroczymiu są dwa kościoły: Kościół Braci (ojców) Kapucynów i Kościół Parafialny. Ksiądz Maciaszek i ministranci to kościół Parafialny, byliśmy ministrantami w kościele Parafialnym a nie w kościele Kapucynów. Tak więc nie należy mieszać sprawy molestowania zakroczymskich ministrantów z zakonem Braci ( ojców ) Kapucynów. To pewnie to "darmowe" połączenie telefoniczne przysłużyło się do tego błędu.

Ogólnie jednak biorąc bardzo rzetelna robota dziennikarska Pani Wiktorii Ziemiańskiej, za którą dziękuję w imieniu własnym i wszystkich ofiar księży w Polsce. Poruszenie tematu powstawania naszej organizacji przyczyniło się do ujawnienia następnych ofiar seksualnego wykorzystywania przez księży i innych pracowników kościoła.

 

 

 

Wincenty Szymański

RuchOfiarKsiezy.Org

 

 

 

Toronto, 24. maja 2007

 

 

Zakroczym.Info

 

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi