KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
oskarżenie
Ks. CZESŁAW MACIASZEK
Ks. WŁADYSŁAW KRAWCZYK
Ks. PIOTR SKURA
REAKCJA DIECEZJI PŁOCKIEJ
REAKCJA WATYKANU
UKRYWAJĄ KS. PEDOFILÓW
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
linki
RUCH OFIAR KSIĘŻY
 

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

 

REAKCJA Watykanu

BENEDYKT XVI, KRD. JOSEPH RATZINGER - PAPIEŻ

Długo zwlekałem z publikacją i ogłoszeniem braku odpowiedzi na mój list skierowany do biskupa Rzymu, Papieża Benedykta XVI, głowy KOŚCIOŁA RZYMSKO - KATOLICKIEGO, kardynała. Josepha Ratzingera. (zdjęcie obok)
- Zwlekałem, ponieważ fakt zignorowania mojej korespondencji do lidera organizacji, której jestem pełnoprawnym członkiem, będzie miał ogromny wpływ na wybór mojego kierunku działania. Będzie miał ogromny wpływ na dalsze moje życie. Stawia, bowiem on pod znakiem zapytania sensowność mojej przynależności do wspólnoty, której kierownictwo, ukrywa pracowników deprawujących seksualnie dzieci, walczy z ofiarami tych seksualnych przestępstw i odmawia ofiarom prawa do walki z niesprawiedliwością jaka ich spotkała, z rąk tych, którzy powinni ich chronić.
- Skandaliczna postawa Kościoła Katolickiego, wbrew obietnicom i przyrzeczeniom w dalszym ciągu, powoduje prześladowanie ofiar,  a księży pedofilów, przestępców - wynagradza. Milczenie papieża Benedykta XVI w sprawie wykorzystywania ministrantów Zakroczymskich przez ks. Czesława Maciaszka,  jest jeszcze tego jednym dowodem.

- Papież, najwyższy autorytet moralny Kościoła Katolickiego, który jednym listem, jednym zdaniem, mógłby spowodować zdjęcie z nas, ofiar seksualnego wykorzystania, poczucia brudu i winy - odmawia uczynienia tego.
- Papież, najwyższy autorytet moralny Kościoła Katolickiego, który mógłby spowodować, że reszta naszego zmarnowanego życia z cierpienia spowodowanego przez księdza pedofila i drakońskiego dekretu "Crimen Solititationis" - mogłaby być zamieniona na bardziej światlejsze, przejrzystsze i spokojniejsze życie - odmawia nam tego.
- Papież, najwyższy autorytet moralny Kościoła Katolickiego, głowa instytucji, której pracownicy odpowiedzialni są za, rujnowanie życia tysięcy niewinnych,  młodych serc z premedytacją, depcze wołanie o odrobinę sprawiedliwości i uporczywie odmawia życia w godności -  ludziom skrzywdzonym.
- Papież, najwyższy autorytet moralny Kościoła Katolickiego, który tak często wypowiada słowa pokoju - nie wyraża zgody na ten pokój, dla ofiar księży pedofilów.
- Papież, najwyższy autorytet moralny Kościoła Katolickiego, oficjalnie staje po stronie nie skrzywdzonych,  a tych co krzywdzą.

W odpowiedzi na Twoje  milczenie, odmowę przeprosin i zdjęcia ze mnie, poczucia winy -  życzę Ci, Papieżu Benedykcie XVI, Kardynale Josephie Ratzingerze, abyś do końca swoich dni, ani na chwilę nie mógł wymazać ze swojej pamięci, biednych, upodlonych i niszczonych przez lata, chłopców z Parafii Zakroczym.

Abyś do końca swoich dni, ani na chwilę nie mógł zapomnieć tych, co jeszcze żyją i tych, którzy przedwcześnie ze zgryzoty, umarli.

Abyś do końca swoich dni, nosił na sobie ciągłe poczucie winy - tak jak ja, je noszę.

Abyś do końca swoich dni, czul się "brudnym" -  tak jak ja,  się czuję.

Abyś do końca swoich dni, nie zaznał wewnętrznego spokoju - tak jak ja, go nie doznaję.
 

Ksiądz pedofil nie okradł mnie z wiary - Ty, papieżu Benedykcie XVI i Twoi bezduszni biskupi to uczynili.

Niech te słowa człowieka skrzywdzonego,  towarzyszą Ci nieustannie,  w dzień i w nocy, aż do końca  dni Twoich.

 

 

Wincenty Szymański

Toronto, 29 marca 2008

 

 

 

 

 

Wincenty Szymański

08 stycznia 2008

List do papieża - Benedykta XVI, Josepha Ratzingera

LIST ZLEKCEWAŻONY

List W. Szymańskiego do abp.Józefa Michalika  -  Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

 

 

Zakroczym.Info

 

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi